Přednášková a lektorská činnost

V případě zájmu o uskutečnění genealogické přednášky či genealogických kurzů, nás můžete kontaktovat skrze e-mailovou adresu vasegeny@seznam.cz. Společně bychom probrali Vaše požadavky/přání a zkusili najít společnou řeč. Přednášení i vedení kurzů bereme jako službu nenásilného vzdělávání veřejnosti v genealogických i historicko-archivnických vědách. 

Nabízíme zejména všeobecné přednášky k rodopisu, především seznámení se základními informacemi kolem genealogie, případně detailnější rozbor bádání v matričních knihách či pozemkových knihách. 

Zároveň si můžete také prohlédnout fotogalerie z našich přednášek na tomto odkazu: vasegeny.rajce.idnes.cz.

Dle aktuálních nařízení vlády České republiky kolem COVID-19 platných k pondělí 5. 10. 2020 (https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/) byl zrušen avizovaný genealogický kurz v Katovicích Mgr. Václava Černého, Ph.D. i úterní táborské přednášky Mgr. Hanky Tlamsové 13. 10. 2020 a Mgr. Josefa Davida 10. 11. 2020. O náhradních termínech Vás budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení. Jejich uskutečnění předpokládáme v druhé polovině roku 2021.

tým „VAŠE GENY …na dosah ruky“

 

PROZATÍMNÍ PŘEHLED NAŠICH PŘEDNÁŠEK (KURZŮ) NA KALENDÁŘNÍ ROK 2020:

 

PŘEHLED NAŠICH PŘEDNÁŠEK A (KURZŮ) ZA KALENDÁŘNÍ ROK 2019:

 

PŘEHLED NAŠICH PŘEDNÁŠEK A (KURZŮ) ZA KALENDÁŘNÍ ROK 2017:

 

PŘEHLED NAŠICH PŘEDNÁŠEK A (KURZŮ) ZA KALENDÁŘNÍ ROK 2016:

 

PŘEHLED NAŠICH PŘEDNÁŠEK A (KURZŮ) ZA KALENDÁŘNÍ ROK 2015:

 

PŘEHLED NAŠICH PŘEDNÁŠEK A (KURZŮ) ZA KALENDÁŘNÍ ROK 2014:

AKTUÁLNÍ UPOZORNĚNÍ - online seminář Mgr. Václava Černého, Ph.D.

Kolega Mgr. Václav Černý, Ph.D. se zúčastnil v pátek 4.12.2020 streamu pro genealogy. On-line seminář o zpracování seriélních pramenů (matriky, soupisy poddaných, lánské rejstříky atd.) a jejich zaznamenání v databázích, o zahraničních databázích i komplikacích při zpracování demografických výzkumů pomocí metody rekonstrukce rodin naleznete i s jeho příspěvkem níže na odkazu na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=3H8k_QeSwfA&t=4346s&app=desktop&fbclid=IwAR1kZ0-WENTJb2sdr82BRK2SC3UWSsxVrF5oO5CPY2ys2uvz-a1uz4Yzhz4